Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

20.5.2016 Prezentace Kolejové na BambiFestu v Blansku

Letos už po třetí byl náš spolek součástí festivalu pro ládež s názvem BambiFest. Tato dvoudenní akce se konala v blanenském zámeckém parku. Prezentovaly se zde různé spolky a sdružení, jejichž činnost se alespoň částečně orientuje směrem k mládeži. Totéž už o sobě může tvrdit i Kolejová. Když nám byla zamítnuta naše stěžejní činnost, tedy železniční muzeum, musíme se ubírat jinudy. Rozhodli jsme se více se orientovat na železnici modelovou a na cestování po kolejích. A to nejen jako dobový doprovod nostalgických vlaků. Proto už po druhé se na našem stánku objevila výstavka věnována outdoorové navigační hře Geocaching a letos poprvé jste mohli na BambiFestu spatřit ukázku zahradní železnice LGB, kterou provozuje náš předseda Jirka Šimkůj. U našeho stanu byl postaven čtverec 3x3 metry, ve kterém se proháněl travou po kolejích vláček, zmenšenina úzkokolejky o rozchodu 1000 mm. (rozchod modelu činí zhruba 45mm).

Tento vláček opět lákal malé i velké návštěvníky. Tak se mnohdy stalo, že na nedalekém podiu se snažili účinkující o nějaký umělecký výkon, ale děti zajímal hlavně vláček. O narychlo připravenou výstavku o geocachingu byl letos zájem menší, ale i zde bylo na co se dívat. Vystavovali jsme unikátní sběratelské mince, jak kovové, tak i dřevěné. Zájemci z řad dětí mohli obdržet taky modrý balonek s logem hrářského týmu, spadajícího pod Kolejovou.

Letošní účast Kolejové na BambiFestu byla dost hektická. Místo dvou dnů jsme se účastnili pouze první den, protože nás čekala veliká sláva ve Svitavách a v Poličce. Skoro to vypadalo, že budeme muset naši účast zrušit úplně, ale díky výpomoci naší bývalé členky Adély Pantůčkové, jsme vše zvládli, pevně věřím, že ku spokojenosti všech návštěvníků.

Text a foto: Kamil Kyzlink

Copyright © 2009 l Design by Iva "Smajlenka" Svozilová