Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

6.7.2010 Adaptace „U Dennyho“

Asi se divíte tomuto nadpisu, ale použil jsem jej záměrně, vlastně ani není z mé hlavy, napadl našeho webmastera Jirku, ale přesně vystihuje, jak se říká, jádro pudla…a jiný mě stejně nenapadl. Na železniční zastávce Blansko-město, v prostorách bývalé nádražní budovy, (pokladna tam vlastně ještě funguje), vznikla malá hospůdka. Pěkně opravený interiér, komorní posezení, chcete-li čekat na svůj osobáček, nebo vystoupíte-li znaveni dlouhou cestou koridorem, či jdete-li jen tak na vycházku. Dovnitř doléhá jen zvuk svištících expresů a kvílení brzd pantografů, či zvonění nedalekého přejezdu. Zkrátka hospůdka jako stvořená pro Kolejáky. To a možná také, že je to kousek od našeho mostu, se táhlo hlavou našemu předsedovi, když domlouval s panem majitelem, že se v jeho podníčku budeme scházet a že si i jeho interiér náležitě vyzdobíme. A vlastně nejen sobě, ale i pro radost lidem, co sem zajdou na pivečko, popovídat si a odpočinout. My od slov nemáme daleko k činům a tak jsme při poslední naší schůzi, před dobou dovolených, začali. Zadní místnůstka, obložená dřevem, příjemně světlým, oku ladícím, se začala za pomoci Libora a Leoše měnit. Ožila rámečky s fotkami lokomotiv, které už na tratích neuvidíte. Pan majitel bude jistě rád, neboť hospůdka získá ráz pravé vlakařské restauračky a my zase nepsanou klubovnu, kde je ke všemu blízko.

Do budoucna plánujeme místnůstku obohatit i o jiné artefakty, jako koncovky z vozů, další obrázky, naše logo atp. – abychom se v ní všichni cítili jako ve svém živlu a mám za to, že i ostatní hosté hospůdky to ocení.

Neváhejte tedy a příjďte ji navštívit. Slibuje krásné posezení, příjemnou obsluhu a klid rušený pouze vlaky na koridoru…

denny1

denny2

Autor článku: Kamil KYZLINK
Autor fotografií: Světlana AMBROSOVÁ

Copyright © 2009 l Design by Iva "Smajlenka" Svozilová