Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

12.3.2011 „Drakoneček“ se Skauty v Blansku

Začíná jaro a proto je čas se probrat ze zimního spánku a něco dělat, no a jak jinak začít než s dětmi. Březen je vždy ve znamení akce, kterou pořádají blanenští skautíci, akce s názvem „Drakoneček.“ Opět byla Velká cena Blanska na maxiautodráze, předkola na malé autodráze, i body, nebo jakési „platidlo,“ v podobě papírků se zeleným dráčkem, podle nichž asi nese akce jméno… Ale byly tu i změny. Oproti minulým letům byl posunutý začátek, začínalo se soutěžit odpoledne, uznejte, s plným žaludkem se závodí lépe, takže rodiny s dětmi po obídku rády vyrazily do Katolického domu, kde se jako obvykle vše odbývalo.

Zatímco naši kamarádi skautové vsadili zaujmout pomyslnou vůní benzínu a řevem motorů, i na svém počítačovém trenažeru, my samozřejmě zůstali věrni svému odvětví. Ubrali jsme jedno kolejiště, z důvodu technické závady a nutné údržby a naše menší kolejiště obsluhoval Martin Havlíček, koleják z Ivančic. Leoš předvedl nové fotky v retrostylu, a děti i dospělé zaujal náš simulátor, kde se příchozí vžili do nelehké role strojvedoucího, nad ním jsem bděl já, chvílema taktéž Martin. Vše z povzdálí kontroloval předseda, z jehož úsměvu jsme vytušili, že se snažíme a dostaneme pochvalu.

Za odpoledne se u nás vystřídaly přes dvě desítky dětí, některé se podívaly, jiné odvážně sedly ke stolku za počítač. Každý se mohl přesvědčit, že ani vlak se neřídí lehce, i když se nenabourá tak snadno, jako auto. Martin ještě celou akci ozvláštnil tím, že přijel v železničářské uniformě, ve které si vydobyl vážnost u dětských návštěvníků. Takže milí skauti, skautice a skauťata, děkujeme, že jste nás pozvali a všem ostatním radostně sdělujeme, že se během roku ještě mnohokrát uvidíme!

drakonecek1

drakonecek2

drakonecek3

drakonecek4

Text a foto: Kamil KYZLINK

Copyright © 2009 l Design by Iva "Smajlenka" Svozilová