Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

Francie nejen železniční

Možná si myslíte že následující článek zde na našem webu nemá co dělat, ale opak je pravdou – železnice, to přece není jen vlak a technická stránka věci. Je také synonymem pro cestování, dálky a jiné kraje. Naše členka Klára objevovala Francii a to je jak známo, země s jednou z těch dost rychlých železnic. Jsem si jist, že článek je jistě zajímavý a atraktivní.

Tuto skvělou dovolenou jsme dostali já a můj přítel Tomáš za věrnost našemu dřevěnému kostelíku v Blansku. Naše dovolená začala „dobře“. Polámal se autobus a 5 hodin se musel opravovat. Z toho 3 hodiny jsme trávili na hlavním nádraží v Brně a okolí a 2 hodiny na benzince v Brně-Slatině. Potom jsme konečně mohli vyrazit na cestu přes Rakousko, Německo, Švýcarsko a konečně jsme doputovali po 24 hodinách do Francie. Na naší dovolené jsme zažili mnoho překrásných věcí a dokonce jsme i viděli a zachytili francouzský vlak, který je rychlejší jak pendolíno. Jeli jsme do části Francie, která se jmenuje Burgundsko. A právě v této oblasti se nachází Taizé, kde jsme trávili našich 10 dní. V Burgundsku můžeme najít mnoho krav na polích, proto jsme asi měli každý ráno k snídani kakao, a dobré burgundské víno, které jsme bohužel neměli možnost ochutnat. Jinak tu je moc pěkná příroda a mnoho nepoškozených lesů a strání. Všude okolo cest rostou a kvetou květiny a nikdo si nedovolí a ani by člověka nenapadlo ty květiny trhat nebo nějakým způsobem ničit. A takové je Taizé a celé Burgunsko.

Zpáteční cesta už byla rychlejší s menší zastávkou u německo-rakousko-švýcarského přístavu dlouhého 273 km. Zpáteční cesta přes Vídeň kolem Prátru, vídeňského parlamentu a radnice, vídeňské teplárny (český architekt), Schönbrunnu…

francie

Autoři článku: Klára PLCHOVÁ a Kamil KYZLINK
Autor fotografie: Klára PLCHOVÁ

Copyright © 2009 l Design by Iva "Smajlenka" Svozilová