Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

27.3.2011 Budoucí „Kolejáček“ roste jako z vody…

Že se naší místopředsedkyni, paní Jiřině Tomkové narodil syn (už druhý, ještě má jednoho syna a dcerku), asi mnozí z vás vědí, možná i to, že se jmenuje Lukáš. Vedoucí garnitury si je potřeba předcházet, tak jsme se vydali na nedělní návštěvu podívat se, jak se daří nejen paní z vedení našeho spolku, ale taky na to, jak vypadá její další potomek. V pohádce chodí tři sudičky, v Kolejové tři sudiči – předseda Jirka, Leoš s nezbytným fotoaparátem a samozřejmě já. Měla přijít i ta čtvrtá sudička v podobě Zdenka Otoupalíka, ale ten odpočíval po rodinných oslavách.

Můžeme jednoznačně říci, že Jiřinka jen kvete a mateřství jí prospívá, podobně jako píše bulvár o dětech slavných, my taktéž můžeme napsat, že malý Lukášek je celá maminka a maminka je samý úsměv a vyloženě se jí dobře daří.

Předseda sdružení předal paní místopředsedkyni dary, které se jí, ale hlavně malému Kolejákovi Lukáškovi, budou nyní hodit – dětské oblečení a kojeneckou lahev, vše samozřejmě s obrázkem mašinky, jak jinak. Po našem příchodu zrovna malého opatroval tatínek a byl s ním venku, užívat jarního slunného dne. Po návratu a nezbytném přípitku na zdraví začínajícího života (připíjelo se dobrou slivovičkou z oblasti Vysočiny), se Leoš chopil fotoaparátu, aby pro nás i pro vás zvěčnil ty krásné momenty. To, že předseda si poradí v každé situaci, bylo vidět, když se jal chovat dítko, kterému se předsedova přátelská tvář zjevně líbila, však jen do chvíle, než klouček zjistil, že z něj jaksi nic neteče, že v místech, odkud vždy teče to dobré bumbání, má tahle osoba jen chlupatý šedý svetr. Protože hlady se tolik lidí špatně snáší, musela maminka nastálou situaci vyřešit. Pak už s docela veselou tváří snášel malý Lukáš focení i předsedovu sudbu, že z něj bude Koleják.

Abychom zde ale nechválili pouze dítko, je nutno zmínit, že naše paní místopředsedkyně, kromě toho že je trojnásobnou maminkou, je i autorkou - spolupodílela se na tvorbě knihy „Řícmanice, dějiny obce.“ Mimoto jste ji mohli vidět na našich akcích, kde přednášela o trati číslo 260, tedy o I. koridoru. To jen pro doplnění.

Prožili jsme velmi příjemné odpoledne a jsme tomu rádi. Paní místopředsedkyni i jejímu synkovi přejeme stálé a pevné zdraví a doufáme že se s nimi sejdeme na nějaké naší akci.

jirina1

jirina2

jirina3

jirina4

jirina5

Text: Kamil KYZLINK

Fotografie: Leoš KNECHT a Kamil KYZLINK

Copyright © 2009 l Design by Iva "Smajlenka" Svozilová