Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

23.10.2010 Křest kalendářů našeho sdružení

Blíží se nám opět závěr roku a spousta firem i spolků již produkuje kalendáře na následující rok. Ani my jsme nezůstali pozadu a za pomoci našich kolegů Zdenka a Leoše a hlavně díky naší půvabné spolupracovnici Veronice jsme vytvořili dva typy kalendářů. Jeden ve formátu A4 s barevnými fotografiemi. Tyto mapují momenty z našich akcí a cest a kladou si za cíl přiblížit lidem, čím vším se v Kolejové lze zabývat. Dalším kalendářem je reprezentativní kus ve formátu A3, kde na třinácti černobílých fotografiích je právě Veronika vždy v nějaké spojitosti s železnicí. Kalendář je na křídovém papíře, kalendária jsou dobře čitelná a myslím, že může být ozdobou mnoha domácností i kanceláří. Je opravdu na co se dívat.

Jistě uznáte, že takové produkty si zasloužily důstojné uvedení do prodeje. A protože je moderní teď křtít knihy či nosiče, ať už CD nebo DVD, proč ne kalendáře? A kde jinde tuto slavnost uspořádat, než v kolejáckém bistru U Dennyho kde máme nádherně upravený salonek. Tak tedy v sobotu Denny nachystal stoly a jeden z členů, Zdenek Doležal vytvořil malé občerstvení v podobě jednohubek a chlebíčků, paní Svatava Kyzlinková toto doplnila ještě o sýrové a salámové pochoutky a na slavnostním stole nechyběly ani Dennyho vyhlášení utopenci.

Ve 14 hodin se začali scházet první hosté a po půl třetí odpoledne jsme vyslechli projev našeho předsedy Jirky Šimkůje (viz videozáznam), ve kterém osazenstvu v krátkosti představil bistro i kalendáře a nastínil jejich veliký význam pro naše zviditelnění. Potom předal slovo právě Veronice, která samozřejmě nemohla chybět a mnozí z členů i příznivců ji konečně spatřili v „soudobém“ oblečení. Ta se stručně lidem představila a projevila nadšení nad celým spolkem a pochválila oba kalendáře a oznámila že jistě bude ve spolupráci s naším sdružením pokračovat. A poté spolu s předsedou symbolicky pokřtili oba kalendáře našim „klubovým“ pitím a to Ferneten Citrusem, kterému mezi sebou říkáme „postrk.“ Samozřejmě vše před objektivy několika fotoaparátů.

Jediná změna, ke které došlo v programu našeho odpoledne byla, že nedošlo k prezentacím videí a fotografií z naší činnosti, z důvodu prostorových. Salonek v bistru není moc velký a zájemců z řad členů, kamarádů a příznivců bylo mnoho. Dokonce se objevili i naší bývalí členové, kteří sice vystoupili z našich řad, ale nezanevřeli na nás. Ti kdo si kalendáře zakoupili přímo na akci, si je i mohli nechat od Veroniky podepsat a ti kdo si je koupit nestihli, nemusí zoufat. V bistru U Dennyho jsou oba k dospozici pro širokou veřejnost. A nejen ty - jsou zde k prodeji i krásné nové pohlednice a kdo si něco zakoupí, dostane ještě kapesní kalendář. Myslím že naše akce se povedla a opět nás v dobrém dostala do vědomí veřejnosti. Snad podobných akcí budeme pro vás dělat více…

krest1

krest2

krest3

krest4

krest5

Text: Kamil KYZLINK

Foto: Leoš KNECHT a Kamil KYZLINK

Copyright © 2009 l Design by Iva "Smajlenka" Svozilová