Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

Další akce na LGB železnici v Blansku

Jak už tady bylo jednou psáno, tak 18. a 19. června jsem zahájil provoz na LGB železnici na předzahrádce našeho domu. Jako další akci jsem měl hned v úterý rozhovor do místních novin MONITOR a ZRCADLO BLANENSKA A BOSKOVICKA. Na středu 22. června jsem měl nahlášenou návštěvu dvou tříd ze ZŠ Erbenova v Blansku. Ve velkém šoku jsem sledoval příchod houfu dětí. Místo dvou tříd došly čtyři třídy. Všem dětem se ježdění moc líbilo a některé se nemohly ani odtrhnout od plotu, ale paní učitelky je musely popohnat, aby se mohly podívat i další děti (viz foto pod článkem).

Další akce byla hned v sobotu 25. června. Protože bylo moc velké horko, návštěvnost nebyla tak velká, jak na zahájení před týdnem, ale o to větší bylo zakončení dne, kdy před naším domem zastavilo auto s pražskou poznávací značkou a z něj vystoupila herecká dvojice: Eva Hrušková (1. filmová Popelka) a Jan Přeučil. Zdrželi se tady asi půl hodinky, během této doby jsme si povykládali něco o vláčku a paní Eva si zahrála malé divadélko s figurkami, které jsou součástí vláčku. Na závěr návštěvy mně napsali krátké věnování s podpisem a jejich fotografií.

A abych ještě upřesnil provozní dobu na kolejišti, budu jezdit každou druhou neděli v měsíci od 13 do 18 hodin (za příznivého počasí), což je vždy kolem 10. dne v měsíci, nebo na požádání pro větší počet lidí (školy, školky atd.). Objednání alespoň den dopředu na tel. 732 656 820.

Text a foto: Jiří Šimkůj a Leoš Knecht

Copyright © 2009 l Design by Iva "Smajlenka" Svozilová