Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

18.12.2010 Kolejácký předsilvestr

Blíží se konec roku a s ním nejen svátky (prý) míru a pohody, Vánoce, ale také Silvestr a bujaré veselí. My v Kolejové děláme tyto oslavy dříve, protože naši členové mají většinou na poslední den roku už jiné plány. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme pro své členy a kamarády, nachystali malou předvánoční i předsilvestrovskou oslavu v jednom.

Tím, že máme k dispozici malé bistro, bylo pořádání takovéto akce o to snazší. Podílelo se na ní mnoho lidí, kteří ve výsledku vytvořili milou a zajímavou atmosféru, plnou překvapení. Jeden ze členů, Zdenek Doležal, připravil výborný „předsilvestrovský gulášek,“ k němuž jako bonus přidal pro všecky i trochu cukroví vlastní výroby, taktéž velmi chutného. Nyní již taktéž členka, Martinova babička, připravila ke svému cukrovíčku ještě i buchty, takže pochutin na stolech bylo mnoho.

Nejhlavnějším lákadlem byla naše poprvé dělaná Kolejácká tombola, s nadmíru hodnotnými cenami, které jsme si věnovali my, členové. Nejhodnotnější ceny byly první tři. Třetí cena byly nové LED hodinky, jejich šťastným majitelem se stal náš předseda Jirka Šimkůj, druhou cenou byl set modelové železnice velikosti H0, jehož výhercem byl Libor Kokeš, funkcí člen dozorčí rady a první cenou, jistě velice zajímavou, byl historický notebook Extensa, z roku 1999, který vyhrál Martin Havlíček. Tombolu za dohledu předsedy losovala Klára Plchová.

Oproti původním předpokladům se zúčastnilo méně lidí, ale objevili se i ti, které v průběhu roku moc nevidíme, hlavně na brigádách. Náš večírek byl také jakousi vstupní oslavou pro nové tváře, které se nám upsaly, aby to pro ně nebyl hned šok a realita. Jako host se účastnil starosta SDH Řícmanice, pan František Fater, který s námi mnohokrít spolupracoval na akcích, zapůjčil svou sbírku modelů hasičské techniky a na oslavách 800 let obce Řícmanice hlídal osobně naši expozici celou noc.

Myslím si, že jsme všem účastníkům připravili hezké a milé odpoledne a že se na dalších takovýchto akcích v tom roce 2011 všichni ve zdraví a v pohodě zase sejdeme…

predsilvestr1

predsilvestr2

Text: Kamil KYZLINK

Foto: Leoš KNECHT

Copyright © 2009 l Design by Iva "Smajlenka" Svozilová