Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

12.12.2015 Kolejácký předsilvestr

Závěr našeho Kolejáckého roku patří už mnoho let Předsilvestru. Slavit konec roku dřív jsme se rozhodli už v době vzniku našeho spolku. Mnoho našich členů má své rodiny a řádný konec roku pokaždé logicky tráví s nimi. Abychom ani jako přátelé nezůstali ochuzeni, dopřáváme si tento sedánek zpravidla v polovině prosince.

Ani závěr roku 2015 nebyl výjimkou. I když vlastně tak trochu byl. Jak mnozí, co na náš web chodí pravidelně, ví, existuje v našem spolku sekce hráčů Geocachingu a tak jsme se rozhodli udělat Předsilvestr jako Geoevent, tedy setkání hráčů a příznivců této turistické hry. Obnáší to navíc jistou administrativu a specifické přípravy. Především je třeba připravit tzv. CWG daného srazu. Tedy dřevěné kolečko, které je žádaným sběratelským artiklem. Naše vyšlo v počtu 60 kusů a stále je pár kusů ještě k dispozici. Dále se musí napsat pozvánka a vyvěsit na oficiální web hry a to alespoň měsíc dopředu. A protože se počítá s větší návštěvností, chce to i odpovídající prostory. Díky našemu předsedovi hostila našeho Předsilvestra blanenská Restaurace U slunce. Náš předseda je jejím štamgastem, konzumuje tam pravidelně výborné pivo a vše tam domluvil. Restaurace vyšla našim požadavkům maximálně vstříc. Dokonce v kuřáckých prostorách na dobu akce zapověděli na naše požádání kouření. Počítali jsme totiž, že sraz navštíví i děti, tak aby neseděly v kouři. Tímto musím poděkovat personálu i účastníkům, že to dodržovali.

Celá oslava konce sezony vypukla v sobotu 12. prosince v prostorách pivnice. Zúčastnil se jí nezvyklý počet Kolejáků i příznivců. Ale protože šlo taky o sraz geocacherů, jejich počet značně převažoval. Hlavní lákadlo byla tradiční tombola, jejímž velkým sponzorem byla firma All4One našeho místopředsedy Zdenka. Ten místo aby seděl s náma, podával sportovní výkony ve volejbale a hned se to podepsalo na jeho zdraví, když si poranil nohu. Další lákadlo byla vystavená mašinka z předsedovy zahradní železnice LGB. Byla to jedinečná možnost vidět v Blansku mašinku takto z blízka, protože až předseda zbuduje své zahradní kolejiště, už mašinka zůstane pouze tam. Každý účastník tedy obdržel pohlednici a malý kalendář na rok 2016, oboje opět zajistila firma našeho místopředsedy, návrh na CWG dělal bývalý Koleják Mirek Polák. Spokojenost byla veliká. V jednu chvíli čítal sraz účastnících se lidí cca 35 osob. Vše doplnilo výborné jídlo, pivo, personál i prostředí restaurace U slunce. Všem co se na naší tradiční akci podíleli tímto děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v roce 2016. Reakce mnohých účastníků si můžete přečíst i zde.

Copyright © 2009 l Design by Iva "Smajlenka" Svozilová