Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

1.1.2016 Jak na Nový rok, tak po celý rok

Narozdíl od akce na Kolejáckého předsilvestra, kdy jsme geokačery spojili s mudly, tedy těmi, co se až tak geocachingu nevěnují, první den roku 2016 patřil akci ryze kačerské. A kdyby den, dokonce minuta. To je tak: Brno se těší množstvím zajímavých geosrazů. V loňském roce proběhlo pár vypečených. Za zmínku stojí třeba sraz, kdy účastníci závodili na Svratce na gumových matracích. Nebo závod gumových kachniček, taktéž na Svratce. No a začátek roku vybízí k tomu, aby vznikl podobný sraz. Na Silvestra probíhalo v Brně a okolí mnoho srazů. Tak jsme si vymysleli, troufnu si říct, snad první sraz roku 2016. Jeho oficiální začátek byl totiž minutu po půlnoci, tedy již na Nový rok.

Když jsme sraz chystali, vládlo venku téměř jarní počasí a stejně jsme se obávali, že budeme na místě sami. Ale pravidla praví, že i kdyby se dostavil jeden, tak už je bod platný. Jenže už v den publikace srazu na stránce geocachingu, která proběhla na začátku prosince, se nahlásili tři hráči. Už bylo jasno, že sami nebudem. A tak prošly Kolejácké akce, jako Mikuláš, Předsilvestr i Radnice, pak jsme si doma rozdali dárky, venku přituhlo a... už tu byl Silvestr. I počet předpokládaných účastníků se zvýšil. Pomocnou ruku s doplněním programu nám nabídl geotým Divergentní, z Řícmanic. Jeho člen, bývalý Koleják Mirek Polák udělal návrh na CWG a slíbil uspořádat Novoroční ohňostroj.

A tak jsme tedy obětovali přípitek s rodinou a před půlnocí se vydali na místo konání eventu. Konali jsme ho v areálu SK Řícmanice. Na místě na nás už čekala hrstka kačerů a co más potěšilo, i Želva vodní, jedna starší dáma z Brna, dojela, i když má nyní bolavou nohu. Jako logbook, i když nová pravidla ho na eventech nevyžadují, nám posloužila lahev sektu, posléze otevřená. Po půlnoci začal Mirek pálit svůj ohňostroj. Nebe nad hlavami osvětlily rachejtle, prokládané ranami z plynovky. Na místě tekl šampus z logbooku, i šampus nealkoholický pro ty, co přijeli geovozidly. Každý účastník ještě obdržel novoročenku a CWG s balonkem zdarma.

Poté co jsme si připili na hřišti a vše rozdali, vydali jsme se do centra obce, kde byla na programu společná fotka. Toho jsme se ujali s Mirkem. Jak dobře, to můžete posoudit pod článkem. Někteří z kačerů se vydali ještě pod rouškou tmy nalézt místní keše. Tak si mohli domů do rána dovézt bodů i více. Protože bylo opravdu chladná, hodinu po půlnoci jsme sraz ukončili. Máme za to, že se vše docela povedlo. Proto tedy přejem všem geokačerům hezký rok 2016, mnoho keší bez úrazů, a abychom se případně za rok zase sešli.

Text a foto: Kamil Kyzlink

Copyright © 2009 l Design by Iva "Smajlenka" Svozilová