Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

11.12.2013 Eventová středa

Aby bylo takové krásné postupné datum, to už se nikdy nestane, proto není divu, že i v prostředí geocachingu se to neobešlo bez akcí. A prtotože za eventy jsou taky body, byla by škoda si pro ně nezajít. Ten den se konaly hned dva - jeden v Denisových sadech u Petrova, s názvem 11.12.13 14:15:16 a druhý v Králově Poli v restauraci Pohoda, ten nesl název Piškvorky 3. V tom prvním šlo o to, aby se kačeři v tento den a tento čas sešli a vyfotili se a v dalším, jak je patrné z názvu, šlo o třetí ročník turnaje v této jednoduché strategické hře, kterou jistě každý z nás alespoň jednou hrál.

Bohužel, moje drahá polovice a jedna z členek geotýmu Karolína, mívá zrovna ve středu školu, musel jsem tedy sáhnout po kolegovi mimo tým. Yogi je teď sice taky zabrán do studia, ale na eventy si čas udělal. (Teď se na mě bude asi zlobit, když dodám, že na rozdíl od našeho Předsilvestra, i když si myslím, že zhruba dvanáctihodinový výpadek ze samostudia, by jeho výsledkům ani neprospěl, ale ani neuškodil.) Já však sáhl po geokolegovi, o kterém už tu byla řeč. Oslovil jsem Jardu Řehůřka (jrehurek), kterého jsem poznal na toulkách kolem Šlapanic. Ten souhlasil, nic nebránilo vyrazit do víru velkoměsta. Sešli jsme se na brněnské „roli“ (pro Pražáky a jiné nebrňany Hlavní nádraží). Do prvního srazu byla více než hodina, šli jsme tedy pro nedalekou keš s názvem Včelín. Tu už náš tým nalezl, nyní zkoušel štěstí Jarda. Já mu sloužil jako pochodující Hint (nápověda). Jarda si zakoupil navigaci s dotykovým displejem a malinko s ní zápasil. K jeho smůle, vrtošivá technika vítězila i nad tímto rozvážným panem kačerem. Nakonec jsem mu tedy poradil, kde keš je. Inu, možná se ortodoxní kačeři zlobí, ale jde o kolegialitu. Dnes já tobě, zítra ty mě… Zapsal se, zdokumentoval, aby se mohl chlubit úspěchem mojí geotetě Gajdale a vyrazili jsme na sraz.

Cestou k Petrovu Jarda vytvořil pár uměleckých snímků, takže na souřadnice eventu jsme dorazili akorát včas. První známou tváří byl právě Koleják Yogi. Sice hůř vidím, ale zato někdy docela i dobře slyším a jeho silný a výrazný hlas poznám všude. Byl tam se svou přítelkyní, kterou zatím znám jako Cindy, ovšem jako správného Kolejáckého reportéra by mě zajímaly dvě věci - jak se jmenuje doopravdy a jestli náhodou nebudeme mít v Kolejové další členku a později svatbu… No nic, zjistím a poreferuji. Zakoupil jsem si tři CWG, jedno pro geokolejačku Adélu, která, jakožto dívka základkou povinná taktéž nemohla jít, jedno pro nás a jedno pro Jardu, za to, že se mnou šel. Pro něj to byl první event. Yogi mi taky předal jedno kolečko, co pro mě schovával už od října a nastalo velké focení účastníků. Logbook tohoto srazu byl velký znak Brna. Ten, jak mnozí ví, je červenobílý a na bílé plochy se logovalo. Jarda sondoval, kdo by mu poradil s jeho navigací, na tomto srazu však natrefil vždy na člověka, co si s jeho sofistikovaným přístrojem nevěděl rady. Pobyli jsme pod Petrovem asi 20 minut a pak Jarda navrhnul odlovit keš s názvem Lev (GC483FV). Jde o mysterku s dost super finálkou. Upozorňuji, že jedna fotka pod článkem bude spoil, čili kdo se chce nechat překvapit, ať se nedívá a odloví si ji. Mudlové se klidně podívat smějí. Jardu opět zazlobila navigace, proto jsme použili moji a Jardův chytrý mobil. To by bylo abychom keš nenašli! Našli a když jí Jarda vyňal z úkrytu, popadl mě záchvat smíchu.

Poté, co jsme se zapsali a udělali pár fotek pro sebe a pro Gajdalu, byl čas se přesunout na další event do Králova Pole. V restauraci Pohoda už to znám, byl jsem tam s našimi členkami na Valentýnském eventu. Piškvorky jsou jistě každému notoricky známé - čtverečkovaný papír, tužka a jeden hráč vepisuje křížky, protihráč kolečka a cílem hry je mít pět těchto obrazců za sebou v libovolném směru. Kdosi mi už kdysi říkal, že ve výhodě v této hře je ten, kdo je na tahu první. Nevím, ve škole jsem to hrával často a nikdy nevyhrál, i když jsem začínal. Proto jsme se do turnaje nijak nehrnuli. Přišli jsme brzy, ale pár kačerů už spokojeně popíjelo chmelomok. Přisedli jsme si a Jarda opět bystrým okem zkoumal, kdo by mu poradil s jeho Garminem. A našel. Jednoho mladého kačera, co měl tu samou navigaci a ten mu poskytnul několik rychlokurzů, jak s ní zacházet. Já vyložil na stůl své trasovatelné předměty a jeden co jsme našli. Ten jsem vyměnil za hezký zlatý geocoin. Mezitím přišli i ostatní a mohli jsme se zapsat. Jeeden logbook byl pro všechny a další byl pro účastníky turnaje. Jarda nelenil a zapsal se do toho turnajového a hned na první místo - čili vyhrál, aniž udělal jediný křížek, či kolečko… To mu ale holt neprošlo, nemohl si tedy odnést ani ten krásný pohár pro vítěze. Kdo by to byl řekl - doklusal i Yogi, se svou slečnou v zádech. I ten pouze pro bod a pro pivo. Prohodili jsme pár slov a protože já už měl zas večer domluvený jiný program, opustili jsme teplo restaurace. Jarda navrhnul cestou odlovit ještě Logopedickou cache (GC4RHJY). Jde o mysterku věnovanou jednoduše, lidské řeči. U jejího hledání jsme se, opět díky Jardově navigaci, decentně zamotali. Nicméně přítel na telefonu Yogi nás zachránil, čímž mu děkujeme. S uspokojením a dalším bodem jsme odcházeli na tramvaj. Eventová středa byla u konce. Plodná - já pro náš tým čtyři body, Jarda ještě jeden navíc a super zážitky k tomu. Teď už jen přežít ty Vánoce…

Text: Kamil Kyzlink

Foto: Jarda Řehůřek

Copyright © 2009 l Design by Iva "Smajlenka" Svozilová