Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

1.4.2013 Velikonoční kešování

Konečně se počasí natolik umoudřilo, že nepadala z nebe sněhová nadílka. Rozhodla jsem se pro návštěvu rodičů a to jsem spojila s lovem keší. V plánu byly tyto čtyři: Letada/Airplanes (GC26VZW), Gymnázium Kpt. Jaroše (GC1FME4), Šalina na Jarošce (GC1FCVJ), Unix Timestamp (GC1MEAE).

Vyrazila jsem 12:30 z Řícmanic a od nádraží jsem se vydala šalinou č. 12 směr Technologický park. První dvě keše byly umístěny nedaleko sebe, první z nich Unix Timestamp, se nacházela v blízkosti významné budovy, která se nachází v Králově Poli, nebudu specifikovat místo, jelikož v případě, že by tento článek četl nějaký hledač (kačer), bylo by škoda prozrazovat umístění pokladu. Ve chvíli, kdy jsem dorazila na místo, kde se měla keš nacházet, šel zrovna jakýsi mudla se psem, kterému se evidentně nechtělo, ale nakonec se vzdálili na dostatečnou vzdálenost a já se mohla dát do hledání, pečlivé prohmatání bylo odměněno pokladem, opět přišli mudlové, ve chvíli logování, ale ti si mne ani moc nevšímali a tudíž jsem se v klidu mohla zapsat, přidat razítko a vydat se o kousek dál k další keši.

Druhou keší byla Letadla, která byla velice zajímavě ukryta a díky tomu že jsme se již s takovýmto úkrytem již setkali, hledání mi nezabralo mnoho času a byl na světě další bodík. V této keši jsem našla trasovatelný předmět tzv. Travel bug, vyměnila jsem ho za dřevěné kolečko CWG s naším novým logem, vytvořeným Zdeňkem Otoupalíkem. Za třetím bodíkem jsem se vydala na zastávku směrem ke Konečnému náměstí, ani zde jsem se naštěstí nezdržela, úkryt byl celkem jasný.

Čtvrtou keší byla multi-cache Konečného náměstí, ale zde se mi nedařilo buď jsem špatně hledala, nebo už tu keš není. Odtud jsem se vydala na rodičovskou návštěvu. V plánu jsem měla jet v pět hodin zpátky do Řícmanic ale doma jsem se zdržela déle než jsem předpokládala a tak se nakonec vydala na další dvě keše. Byly to následující: Šalina na Jarošce a Gymnázium Kpt. Jaroše.

Obě byly velikosti micro. Jedna z těchto keší se nalézela na opravdu velmi frekventovaném místě, ale byla poměrně dobře maskována, ale mému bystrému oku neunikla,. Zde se opět vynořili nekačeři a tak jsem musela počkat, až se rodinka vzdálila a poté jsem keš vyjmula z úkrytu a zapsala se. Poslední pátým bodem bylo Gymnázium Kpt. Jaroše, tato keš byla jasná svým úkrytem, takže to znamenalo se jen zapsat a vydat se směr Hl. nádraží, no a odtud už jen vlakem a autobusem domů. Počasí vyšlo a lov se dařil, tak co víc si přát, že?

Text a foto: Karolína Brožová

Copyright © 2009 l Design by Iva "Smajlenka" Svozilová